Kiedy powinniśmy skorzystać z stomatologii estetycznej

Choć wizyty u dentysty kojarzą nam się głównie z leczeniem zębów, stomatologia jest znacznie bardziej rozległa i dzieli się na liczne działy, które odpowiadają za różne działania mające na celu upiększanie uzębienia. Jednym z nich jest stomatologia estetyczna, której poświęcamy ten artykuł. Jeśli widzisz w jakimś swoim zębie coś, co chcesz zmienić, ale nie wiesz, jakie masz możliwości, zapraszamy do lektury. Piszemy tu o tym, kiedy warto korzystać ze stomatologii estetycznej.

Czym się zajmuje stomatologia estetyczna?

Stomatologia zajmuje się nie tylko standardowym leczeniem zębów. Związane są z nią różne inne działy tej dziedziny, takie jak chirurgia stomatologiczna czy stomatologia estetyczna oraz wiele innych i warto wiedzieć, że dotyczą one nie tylko samych zębów, ale również okolic twarzy, które są z nimi połączone. Jeśli chodzi o stomatologię estetyczną, dotyczy ona głównie zabiegów, które mają na celu poprawienie wyglądu poszczególnych części uzębienia i okolic jamy ustnej, a więc chodzi tutaj głównie o funkcję estetyczną.

Kiedy korzystać ze stomatologii estetycznej?

Do miast, w których stomatologia estetyczna jest łatwo dostępna, należy, między innymi, Gdynia, w którym znajduje się specjalistyczny gabinet dentystyczny Perfect Smile Clinic Garnizon, ale jest to dziedzina, z której pacjenci korzystają wszędzie. Jakie zatem zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii estetycznej? Kiedy warto wybrać się do specjalisty działającego w tym zakresie? Na pewno jest to polecane osobom, które mają wrodzoną lub nabytą wadę czy ubytek w uzębieniu, który niekorzystnie wpływa na wygląd ich uśmiechu i zmniejsza poczucie pewności siebie u pacjenta.

Wykorzystywanym wypełnieniem są wówczas, między innymi, licówki porcelanowe zakładane zarówno w takich dużych miastach jak Gdynia, jak i mniejszych miejscowościach. Licówki ceramiczne pozwalają na zmianę wyglądu zębów z różnymi niedoskonałościami. Są to zarówno wspomniane ubytki i wady, jak i nierówności na zębach, drobne przebarwienia czy innego rodzaju niedoskonałości. Cechą charakterystyczną licówek jest to, że są to wypełnienia bardzo małe, idealne na niewielkie uszkodzenia zębów. Istnieje kilka rodzajów licówek, dzięki czemu każdemu pacjentowi proponuje się modele najbardziej pasujące do danego zęba.

Jeśli chodzi o Gdynię, dostępne jest również wybielanie zębów dedykowane wszystkim osobom, u których widoczne są przebarwienia. Jest to bardzo korzystny zabieg dla wszystkich, którzy chcą, aby całe ich uzębienie miało jednolity kolor. Dzięki temu wzrasta ich pewność siebie w pracy, w której dobra prezencja jest ważna oraz podczas przebywania wśród ludzi w ogóle. Oprócz zabiegów dotyczących samych zębów stomatologia estetyczna zajmuje się również modelowaniem ust oraz likwidacją zmarszczek mimicznych, a więc okolic bliskich zębom. Oprócz tego można poddać się zabiegom, które mają na celu zrewitalizować skórę twarzy.

licówki

Centrum stomatologiczne Gdynia

Osoby zdecydowane na zabieg z dziedziny stomatologii estetycznej mogą udać się, na przykład, do gdańskiego gabinetu Perfect Smile Clinic Garnizon, który oferuje profesjonalną zmianę wyglądu zębów z zastosowaniem bezpiecznych i zaawansowanych metod oraz materiałów. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki koszt stanowi stomatologia estetyczna w gabinecie, którego siedzibą jest Gdynia, koniecznie zapytaj o cennik, kontaktując się z siedzibą Perfect Smile Clinic Garnizon. Warto wiedzieć, że w gabinecie tym pracują specjaliści stomatologii, jak i lekarze zajmujący się medycyną estetyczną innych części ciała, niż szczęka, dlatego oferta jest bardzo bogata. Przed zabiegiem warto skonsultować swój problem z lekarzem, który doradzi najlepszy sposób na poradzenie sobie z daną niedoskonałością zębów i przekaże niezbędne informacje.