3 metody dbania o skórę twarzy zimą

Chcesz zastosować domowe sposoby na pielęgnację swojej cery? To bardzo dobry sposób. W naturalny sposób możesz poprawić swój wygląd, a to wszystko sprawi domowe SPA. Możliwości jest bardzo wiele.

Domowe maseczki i peelingi na twarz

Przede wszystkim warto stosować domowe maseczki. Znana i skuteczna maseczka to maseczka do skóry suchej z żółtka kurzego. Na twarz oraz dekolt należy położyć ręcznik zwilżony wcześniej gorącą wodą. Ręcznik musi być gorący, ale nie powinien parzyć. Po rozgrzaniu skóry należy nałożyć świeże żółtko kurze. Okład należy pozostawić na około pół godziny. Maseczka powinna zostać zmyta chłodną wodą. Warto zastosować także maseczkę z białka kurzego. To maseczka oczyszczająco – ściągająca. Świeżo ubite białko należy nałożyć na skórę, rozprowadzając równomiernie.

Maseczka powinna pozostać na twarzy dopóki białko nie zaschnie. Następnie wszystko trzeba zmyć chłodną wodą.

Dla cery tłustej oraz dla cery z trądzikiem poleca się maseczkę z jabłka. Duże jabłko należy umyć oraz zetrzeć na tarce. Do tego dodaje się dwie łyżki stołowe miodu pszczelego. Wszystko trzeba dokładnie wymierzać i dodać drobne płatki owsiane. Maseczka powinna pozostać na twarzy kwadrans, potem trzeba ją zmyć chłodną wodą. Świetna maseczka dla dojrzałej skóry to maseczka miodowa. Skórę twarzy powinno ogrzać się ciepłym ręcznikiem. Na rozgrzaną skórę nakłada się miód pszczeli, który powinien pozostać na skórze około pół godziny. Po upływie tego czasu miód należy zmywać raz ciepłą, raz zimną wodą.

Warto w domu przygotowywać także naturalne peelingi. Znany peeling w domowym SPA to peeling z kawy. Można zastosować także inny scrub. Do jego przygotowania będzie nam potrzebny nasz ulubiony krem, do którego należy dodać drobno posiekane migdały oraz orzechy. Wszystko należy bardzo dokładnie wymieszać, następnie nakładać na oczyszczoną twarz, szyję oraz dekolt. Następnie należy odczekać dwie minuty i rozcierać wszystko precyzyjnie okrężnymi ruchami od środka twarzy na boki. Efekty będą widoczne właściwie od razu!

Suplementy, witaminy, zioła na piękną cerę

Wydawać by się mogło, że tradycja zielarstwa zanika. To przecież nasze babcie stosowały zioła w celu poprawy swojej urody. Ziołowe płukanki do włosów, zioła na cerę, zioła na paznokcie. Wszystkie te metody były w stu procentach naturalne i domowe. Warto zastosować je także dzisiaj. Chcesz mieć piękną cerę i życzysz sobie, aby ten efekt był osiągnięty naturalnie? Świetnym sposobem na naprawdę piękną i zdrową cerę jest… herbata z aronii. Poleca się ją osobom posiadającym cerę suchą oraz wrażliwą, ze względu na sporą dawkę witaminy C w herbacie. Dla cery tłustej bardziej poleca się zioła charakteryzujące się właściwościami antybakteryjnymi (może to być np. krwawnik pospolity). Osoby, którym przeszkadzają piegi na twarzy, mogą wypróbować czarny bez albo powszechnie znaną miętę. Napary z tych ziół delikatnie rozjaśniają piegi oraz inne, często bardzo nieestetycznie wyglądające, przebarwienia skórne. Zioła to także świetny sposób na pielęgnowanie cery w okresie zimowym, ponieważ dają mocną ochronę, która podczas zimy odgrywa ważną rolę.

zdrowa-cera

W sklepach, a szczególnie w aptekach znajdziemy dzisiaj cała gamę różnego rodzaju produktów takich jak suplementy na piękną cerę. Tabletki tego rodzaju zyskują coraz większe zainteresowanie. Wielu farmaceutów i kosmetologów poleca łykanie tego rodzaju tabletek, twierdząc że jest to doskonały sposób na uzupełnienie pielęgnacji. Dobrze dobrane suplementy na cerę rzeczywiście przynoszą efekty. Muszą być tylko odpowiednio dobrane. Nie można z nimi przesadzać.

Jeżeli będziemy brać np. suplementy na skórę, na włosy i na cellulit, to potem może się okazać, że „przedobrzyliśmy” z witaminami i składnikami odżywczymi. Efekt może być odwrotny – mówi specjalistka z gabinetu Aw-Derma.

Witaminy na trądzik, tabletki nawilżające skórę od wewnątrz, suplementy zawierające kwasy tłuszczowe (bardzo odżywcze dla skóry), witaminy opóźniające procesy starzenia i wiele, wiele innych. Dobieraj suplementy diety rozsądnie – najlepiej skonsultuj to z farmaceutą albo najlepiej – Twoim lekarzem.

Pielęgnacja skóry zimą

Zima to czas, kiedy nasza skóra jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Trzeba chronić ją w odpowiedni sposób przed wiatrem, mrozem, ale też przed bardzo wysuszającym działaniem powietrza w ogrzewanych domach i mieszkaniach. To właśnie zima jest okresem, kiedy powinniśmy poświęcić najwięcej czasu w dbaniu o skórę. W przeciwnym razie będzie wysuszona, ściągnięta i po prostu szorstka oraz mało elastyczna. Wszystko dlatego, że skóra podczas okresu zimowego traci wilgoć dwa razy szybciej. Dzieje się tak z powodu osłabnięcia jej naturalnych mechanizmów ochronnych. Jeżeli nie dostarczymy naszej skórze właściwej ochrony, to może dojść do bardzo niebezpiecznego przemrożenia, a nawet odmrożenia wrażliwych partii skóry. Nawet bardzo łagodne przemarznięcie może powodować popękanie naczynek krwionośnych. To wpływa negatywnie na ogólny wygląd, ale też na prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Podstawowa pielęgnacja skóry zimą to przede wszystkim oczyszczanie jej delikatnymi preparatami bezalkoholowymi. Nie można stosować mydła, ponieważ ma ono działanie silnie wysuszające. Można wybierać ze sklepowych półek mleczka czy śmietanki kosmetyczne. Oczyszczanie trzeba wykonywać rano i wieczorem – nawet jeżeli nie został wykonany wcześniej makijaż. Niezwykle ważne jest stosowanie kremu ochronnego przed każdym wyjściem na zewnątrz. Nie można nakładać rano kremu nawilżającego, ponieważ zastosowanie takiego preparatu przed wyjściem z domu może bardzo zaszkodzić cerze, która łatwo stanie się podrażniona i zaczerwieniona. Niezwykle istotne jest stosowanie kremów pielęgnujących na noc – komentuje Aw-Derma. Zakupmy dobry krem nawilżający oraz krem odżywczy, ponieważ skóra potrzebują zimą odżywiania oraz nawilżania.

Nie możemy zapominać również o regularnym stosowaniu maseczek kosmetycznych. Można stosować naturalne maseczki i peelingi przygotowane w domu. Warto, aby były to maseczki i peelingi nawilżające oraz odżywcze. Wybierając produkty do pielęgnacji skóry zimą koniecznie zwróćmy uwagę na to, aby w składzie znalazły się takie witaminy jak A, D, E i K.