Cechy kozetek metalowych ze sklepu medycznego

Oprócz tego, że meble stalowe są solidne, atrakcyjne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska to mają one znacznie więcej zalet, które są niezwykle ważne, gdy chcemy wyposażyć gabinet medyczny, rehabilitacyjny czy klinikę. Warto się z nimi zapoznać, aby dokonać najlepszego wyboru.

Stabilność i trwałość metalowych kozetek

Kozetki metalowe są wytwarzane głównie za pomocą technik zgrzewania punktowego i argonowego, wszystkie części są ściśle ze sobą połączone i stają się nierozłączną częścią, dzięki czemu są one bardzo stabilne i trwałe. Praktycznie nie ulegają one deformacji.

Prace konserwacyjne są rzadko potrzebne w przypadku metalowych kozetek. Najważniejsze jest jednak to, że kiedy kupujemy je ze sprawdzonego sklepu medycznego mamy pewność, że posiadają one wszystkie niezbędne certyfikaty i są dostosowane do naszych potrzeb.

Niestety jeżeli nie zakupimy modelu ze sklepu medycznego może się okazać, że nasza kozetka jest zbudowana na sztywno, a blachy stalowe są zbyt cienkie. Przez to podczas montażu i  korzystania z nich może wystąpić wiele problemów. Zawsze decydujmy się więc na zakup ze sprawdzonych sklepów medycznych – online lub stacjonarnie, jeżeli chcemy wcześniej obejrzeć sprzęt.

kozetka metalowa online
Przykładowy model kozetki metalowej ze sklepu internetowego X-REH.

Kozetki metalowe są bezpieczne

Kozetki metalowe są ognioodporne, wodoodporne i ciężko jest je ukraść. Dzięki temu dają nam duże poczucie bezpieczeństwa. Drewniane kozetki nie mają tych zalet. Metalowe kozetki mogą być wykorzystywane w naprawdę trudnych warunkach, które niewątpliwie występują w przychodniach, klinikach i szpitalach. Zwykle oczywiście nie spodziewamy się, że nasz gabinet zostanie zalany lub wybuchnie w nim pożar. Nie przewidujemy tak nieoczekiwanych wypadków. Jednak meble metalowe zminimalizują nasze straty, gdyby jednak takie losowe zdarzenie nam się przydarzyło.

Niezwykle istotne w gabinetach lekarskich i przychodniach jest to, że metal jest łatwy do dezynfekcji. Pamiętajmy, że będą one służyć naszym pacjentom. Meble w miejscach przeznaczonych dla chorych powinny być łatwe w dezynfekcji – dzięki temu z łatwością utrzymamy czyste, sterylne warunki. Metal nie ma żadnych porów, wgłębień czy nierówności, które występują w drewnie i utrudniają oczyszczenie kozetki. Meble stalowe są dość łatwe do czyszczenia i nie trzeba wykonywać żadnych prac konserwacyjnych po ich prawidłowym ustawieniu i użytkowaniu.

Metalowe modele są dla nas zdrowe również z innych powodów. Podczas produkcji nie trzeba używać żadnych klejów czy innych chemikaliów, które mogą wywoływać chociażby uczulenie. Co więcej mikropory w drewnie ułatwiają zbieranie bakterii, wirusów i pleśni. Z metalem nie ma żadnych takich problemów.

kozetka metalowa do szpitala

Kozetki metalowe sprawdzą się przy różnych pacjentach

Kozetka w naszym gabinecie, klinice czy przychodni musi być przystosowana do każdego naszego pacjenta, niezależnie od jego wzrostu, wagi, wieku, płci czy poziomu sprawności fizycznej. Z tego względu najlepiej kupować meble ze sprawdzonych sklepów medycznych, które posiadają produkty renomowanych producentów. Wtedy zyskamy mebel, który będzie miał odpowiednią konstrukcję.

Metalowe kozetki mają większą nośność niż te wykonane z innych materiałów. Mają one zoptymalizowaną konstrukcję, która da sobie radę w najtrudniejszych warunkach. Nasi pacjenci mogą mieć różną wagę i musimy mieć pewność, że wyposażenie naszego gabinetu będzie stabilne niezależnie od sytuacji.

Kozetki stalowe są przyjazne dla środowiska

Troska o środowisko to w dzisiejszych czasach niezwykle ważny temat. Ograniczenie produkcji jest jednym z działań, które jest niezwykle proekologiczne. Właśnie dlatego kozetki na stalowych ramach są przyjazne dla środowiska. Są one niezwykle trwałe i mogą nam służyć przez wiele lat. Jeżeli będziemy użytkować je we właściwy sposób mogą wystarczyć nam nawet na 10 – 20 lat.

Co więcej, kiedy będą one już wymagały wymiany to możemy poddać je przynajmniej częściowo recyklingowi, co znów zmniejszy ilość śmieci. Znów będzie to pozytywnie wpływało na naszą planetę. Metalowe kozetki są trwałe, bezpieczne i idealnie sprawdzają się we wszelkich zastosowaniach medycznych.