Co warto wiedzieć na temat hipnoterapii?

W dzisiejszych czasach medycyna uznawana za alternatywną zyskuje coraz większą popularność – to za sprawą jej dużej skuteczności oraz wielu specjalistów, oferujących swoje usługi na terenie całej Polski. Jedną z najczęściej wybieranych metod jest hipnoterapia, która polega na leczeniu schorzeń o podłożu fizycznym oraz psychicznym za pomocą wprowadzania pacjenta w kontrolowany stan hipnozy.

Czym jest hipnoza?

Na początku warto wyjaśnić, czym właściwie jest hipnoza. Wbrew temu, co może się wydawać wielu osobom, stan ten może towarzyszyć nam w wielu sytuacjach, a wprowadzanie się w tzw. autohipnozę może mieć miejsce np. podczas oglądania telewizji bądź wykonywania codziennych czynności.

Hipnoza to odmienny stan świadomości,  podczas którego uzyskujemy możliwość wejścia do własnej podświadomości . W hipnoterapii wykorzystuje się najczęściej stan średniej hipnozy, który pozwala pacjentowi na zachowanie świadomości przy jednoczesnym wgłębieniu się we własne procesy psychiczne.

Wykorzystanie hipnozy w psychoterapii.

Hipnoterapia to rodzaj terapii wykorzystującej w dużym stopniu różnorodne techniki w celu wprowadzenia pacjenta w stan hipnozy. W jej trakcie osoba będąca w hipnozie wchodzi w głąb swojego umysłu, aby powrócić do zdarzeń w przeszłości bądź odreagować silne emocje. Czas trwania hipnoterapii uzależniony jest od wielu czynników – kluczowe jest podejście pacjenta oraz problem, który ma zostać rozwiązany. W niektórych przypadkach wystarczy kilka spotkań, aby całkowicie zażegnać problem. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy czas trwania terapii wydłuża się nawet do kilku lat.

Uzdrawianie duchowe - Bożena Backtrog
Hipnoterapia pozwala zmienić podejście do problemu i jego wyeliminowanie z życia.

Kiedy stosować hipnoterapię?

Hipnoterapia znajduje w dzisiejszych czasach wiele zastosowań – często rekomendowana jest osobom zmagającym się z lękami i nerwicami. Już po pierwszym seansie wiele osób deklaruje poprawę samopoczucia. Pierwsze efekty zauważalne są szybko, ale do całkowitego wyleczenia tej choroby potrzeba wielu spotkań i zaangażowania dwóch stron. Inne zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy schizofrenia, mogą być również leczona za pomocą hipnoterapii, ale pacjenci nie powinni nastawiać się na natychmiastowe efekty – należy pamiętać, że leczenie za pomocą hipnozy wymaga czasu.

Cena hipnoterapii

Cena profesjonalnej hipnoterapii uzależniona jest od wielu czynników. Dużo zależy od naszego miejsca zamieszkania – jak można się domyślić, ceny będą większe w dużych miastach. Tutaj za jedno spotkanie możemy zapłacić od 100 do nawet 400 złotych. Rozbieżność jest duża, a wynika to z renomy od kwalifikacji danego terapeuty. Pamiętajmy, że przed zdecydowaniem się na hipnoterapię warto sprawdzić opinie na temat danego gabinetu. Możemy bowiem natrafić na oszustów bądź osoby nie posiadające odpowiednich kompetencji, przez co nie wyniesiemy ze spotkań żadnych korzyści.


Profesjonalną hipnoterapię oferuje gabinet Semprego – w miastach Warszawa i Gdynia.