Cztery herbaty, które wspomogą utratę wagi

Od klasycznej zielonej herbaty, poprzez różne mieszanki ziół, aż do herbaty ajurwedyjskiej – każdy walczący z nadwagą z całą pewnością stosował różne kombinacje powyższych wywarów. Choć wymienione herbaty różnią się między sobą składnikami i z całą pewnością smakiem, ich efekt powinien być taki sam.

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata słynie z licznych właściwości wspomagającym organizm w walce z wieloma schorzeniami. Poprawia krążenie, wspomaga procesy trawienne, wzmacnia kości i obniża poziom cholesterolu. Co więcej, stosowana jest również na problemy żołądkowe i wzdęcia.

Ten rodzaj herbaty najprawdopodobniej stanowi też standard prawie każdej diety oczyszczającej i odchudzającej. Osobom walczącym z nadwagą pobudzi metabolizm, a posiadając swoiste właściwości spalające tłuszcz wesprze ich w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Ziołowa herbata na odchudzanieherbata zielona sri lanka

Dobroczynne działanie różnego rodzaju ziół znane jest od wieków. Ludzie stosują je przy wielu schorzeniach, często z bardzo efektownymi rezultatami. W zakresie odchudzania herbatki ziołowe również znajdują swe zastosowanie ze względu na to, że bardzo dobrze wpływają na poprawę przemiany materii. W naturalny sposób wspomagają odchudzanie, jednocześnie oczyszczając organizm z toksyn. Odpowiednio dobrane zioła, dzięki wielu substancjom czynnym w nich zawartych zapobiegają również zaparciom, usprawniając pracę wątroby i procesy trawienne. Wśród najczęściej stosowanych wymienić można: miętę, skrzyp polny, mniszek lekarski, fiołek trójbarwny, lubczyk lekarski lub poziomka pospolita.

Za naszymi granicami znane są jednak zupełnie inne mieszanki. Mieszanki dla nas egzotyczne, jednak bardzo skuteczne!

Herbata z Cejlonu na odchudzanie

Choć Sri Lanka, wyspa na Oceanie Indyjskim słynie głównie ze swych uroków krajobrazowych i turystycznych oraz doskonałych przypraw w postaci gałki muszkatałowej, goździków, pieprzu, wanilii czy cynamonu, to jednak popularna jest również ze względu na uprawy cejlońskiej herbaty. Pitej i cenionej na całym świecie. Wywary prosto z wyspy mogą być, jak te wymienione wyżej – doskonałym wspomagaczem diety i sprzymierzeńcem osób, które chcą zrzucić na wadze.

Cejlońska herbata występuje w formie zielonej, czarnej lub białej. Sklepy powstałe z pasji do niej, jak Herbaty z Cejlonu proponują swym klientom wersje wspierające odchudzanie – ziołową, ale również ajurewdyjską.

Herbatka ajurwedyjska na odchudzanie

herbatka ajurwedyjska na odchudzanieHerbata ajurwedyjska oparta jest prastarym systemie medycyny naturalnej, uznanym w 1979 roku przez Światową Organizację Zdrowia, co oznacza że jest bezpieczna i faktycznie skuteczna.
W naturalny sposób pomaga utrzymać prawidłową wagę. Przyspiesza metabolizm, jednocześnie pomagając tracić zbędne kilogramy. Dodatkową korzyścią jest również zbijany dzięki niej poziom złego cholesterolu we krwi. Stosując ją, zmniejszamy więc prawdopodobieństwo wystąpienia miażdżycy przy jednoczesnym wspomaganiu procesu naszego odchudzania.

Herbatka ajurwedyjska zbiera bardzo dobre opinie i recenzje wśród swoich zwolenników, którzy zgodnie twierdzą, że picie jej faktycznie pomogło im pozbyć się niechcianych kilogramów.

Oczywiście samo picie jakiejkolwiek herbaty nie jest wystarczające, jeśli poważnie myślimy o odchudzaniu. By rzeczywiście gubić kolejne nadprogramowe kilogramy, musimy opracowań plan treningowy, uprawiać sport i jeść według zbilansowanej diety. Jednak wspomaganie się odpowiednio dobraną mieszanką ziół czy herbatami z konkretnymi składnikami, może w łagodny i naturalny sposób wspomóc nas w tej walce. Praktycznie każdy z nas ceni sobie prawdziwy wywar o niepowtarzalnym smaku i zapachu. W sytuacji, gdy może on wpłynąć na skrócenie i tak już długiej drogi do zgrabnej sylwetki – tym lepiej!