Medycyna estetyczna – laser frakcyjny

Zabiegi medycyny estetycznej na które decyduje się coraz więcej osób są w stanie poprawić nasz wygląd w sposób mało inwazyjny i bezpieczny. Coraz częściej używanym narzędziem w gabinetach jest nowoczesny i bardzo skuteczny w walce ze zmarszczkami, bliznami i przebarwieniami laser frakcyjny.

Zalety laseru frakcyjnego CO2

Do jego głównych zalet zaliczyć można dość dużą wszechstronność oraz stosunkowo małą liczbę powtórzeń w celu uzyskania pożądanego efektu. A to oznacza, że zabieg w większości przypadków wykonuje się jednorazowo, a nie w seriach. Oprócz wspomnianych już doskonałych wyników w krótkim czasie, wśród zalet laseru frakcyjnego wymienić należy też trwałość efektów uzyskanych dzięki jego użyciu oraz minimalny czas gojenia. Na uwagę zasługuje również fakt, że laser frakcyjny CO2, to obecnie jedna z najskuteczniejszych technologii na rynku, która uruchamia naturalne procesy powodujące samoistną poprawę stanu skóry.

Wszystko dzięki stopniowej regeneracji kolagenu, która następuje przez kilka miesięcy po zabiegu. operacja nosaNa zabieg z użyciem laseru frakcyjnego zdecydować możemy się w sytuacji, gdy chcemy odmłodzić naszą skórę – po prostu. Usunięcie drobnych zmarszczek wymaga jednej wizyty. Pozbycie się powierzchownych przebarwień i zmian skórnych również.

Kiedy jednak chcemy usunąć blizny czy rozstępy pociążowe musimy być gotowe na dwa zabiegi. Może się bowiem zdarzyć, że głęboka regeneracja skóry wymagać będzie dodatkowej wizyty.

Laser frakcyjny – przeciwskazania

Mimo wielu zalet, niektóre osoby muszą jednak zrezygnować z zabiegu wykorzystującego laser frakcyjny. Do najczęściej powtarzających się przeciwskazań w tym zakresie należy kolejno: bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, skłonność do opryszczki czy immunosupresja. Także kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny odłożyć w czasie zabieg. Do pozostałych przeciwskazań zalicza się również krótki okres po operacji chirurgicznej i zmiany przedrakowe. Pozostałe osoby, bez wyżej wymienionych dolegliwości muszą z kolei pamiętać o odpowiednim przygotowaniu.

Przygotowanie do zabiegu oraz późniejsze zalecenia i efekty

Przygotowując się do zabiegu laserem frakcyjnym już miesiąc przed nim należy odstawić niektóre leki. Należą do nich między innymi sterydy i antybiotyki. Większość leków antydepresyjnych odkłada się natomiast już w ciągu pół roku poprzedzającego wizytę w gabinecie. Unikać powinno się również opalania, zarówno w solarium jak i na plaży.  Przygotowania do zabiegu, to także całkowite odstawienie niektórych napojów – należą do nich na przykład wywary z nagietka czy dziurawca.

Niezależnie jednak od tego, jak dobrze przygotujemy się do zabiegu, tuż po nim z całą pewnością pojawi się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Proces gojenia trwa od tygodnia do dwóch, a okres złuszczania nawet do miesiąca. W tym czasie ulżyć możemy sobie stosując delikatne preparaty do mycia skóry oraz kremy regenerujące. W żadnym wypadku nie powinniśmy natomiast wykonywać peelingów i wystawiać skóry na słońce.

klinika chirurgii plastycznej

Efekt zabiegu w postaci zwartej, jędrniejszej i bardziej napiętej skóry pojawia się natomiast stopniowo. Poprawę wyglądu widzimy już po tygodniu, by w ciągu kolejnych 6 miesięcy produkcja kolagenu została na tyle pobudzona, aby dać kompletny rezultat. Zabieg laserem frakcyjnym, czyli alternatywa liftingu chirurgicznego, to metoda której znakomite efekty utrzymują się nawet do 5 lat!

Pozostałe dziedziny wykorzystujące laser frakcyjny

Niektóre placówki, laser frakcyjny wykorzystują też podczas zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, chirurgii ogólnej i dziecięcej, dermatologii oraz laryngologii. Mało inwazyjne i efektywne zabiegi wykonywane są tam dzięki laserowi EDGE ONE. Dzięki niemu pożądane efekty są bardzo trwałe, a zabiegi wykonywane niezwykle szybko.

Jednak bez względu na to czy zainteresowani jesteśmy zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej, laryngologii czy dermatologii – na pierwszym miejscu zawsze stawiajmy doświadczenie lekarzy, innowacyjność dostępnych sprzętów i jakość wykonywanych usług. Centrum Medyczne Sanitas bazuje na jednym z najbardziej nowoczesnych laserów koreańskiej produkcji. Sprzęt taki z powodzeniem stosuje się zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci. A zabiegi z jego wykorzystaniem mają zbawienny wpływ nie tylko na wygląd, ale i na zdrowie pacjenta.