Masaż leczniczy w domu – udogodnienie dla pacjenta

Nie od dzisiaj wiadomo, że masaże lecznicze mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zwłaszcza, jeśli prowadzimy aktywny lub stresujący tryb życia.

Warto więc zastanowić się, czy nie skorzystać z oferty gabinetu fizjoterapeutycznego i zrobić sobie prezent w postaci masażu rozluźniającego napięte mięśnie. Współcześnie prowadzimy bardzo aktywne życie, które nierzadko uniemożliwia nam wygospodarowanie godziny na wizytę u fizjoterapeuty, który mógłby przeprowadzić masaż leczniczy. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie zamówienie usługi we własnym domu! Oferta wielu fizjoterapeutów obejmuje wizyty domowe, co z pewnością jest dla pacjenta ogromnym udogodnieniem.

masaż leczniczy

 

Czym jest masaż leczniczy?

Masaż leczniczy to jeden z typów masaży, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia. Za jego pomocą można zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować bóle kręgosłupa, stawów oraz mięśni. Masaż wykonany przez fizjoterapeutę przyniesie również ulgę od bólu w innych częściach ciała. Zabieg pozwoli na szybki powrót do pełnej sprawności, a wykonany w domu nie narazi pacjenta na uciążliwe stanie w korkach i tracenie czasu na niepotrzebne dojazdy.

Masaż leczniczy wykorzystuje techniki masażu klasycznego i istnieje wiele sposób na jego wykonanie. Opiera się jednak na mocnym ucisku, systematycznych ruchach ugniatających oraz uklepujących, a także nacieraniu mięśni i stawów. Najczęściej fizjoterapeuci zalecają go do złagodzenia sztywności i bólu mięśni, zlikwidowaniu przewlekłych bólów głowy – w tym migrenowych. Masaż leczniczy stosuje się także do rozluźnienie całego ciała, co daje klientowi uczucie odprężenia oraz oczyszczenia umysłu. Podczas zabiegu zwiększa się również dopływ krwi do miejsc, które aktualnie są masowane.

Kiedy warto zdecydować się na masaż leczniczy?

Stresujący tryb życia ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne niemal każdego. Długotrwałe narażenie na stres skutkuje pogorszeniem się samopoczucia oraz zmniejsza odporność na ból. Częste kontuzje oraz silne migreny to tylko niektóre z efektów długotrwałego narażenia się na stres. Na masaż leczniczy warto jednak zdecydować się znacznie szybciej, aby zapobiec wszystkim następstwom takiego trybu życia.

Najczęstszym jednak wskazaniem do przeprowadzenia masażu leczniczego są różnego rodzaju dolegliwości związane z zaburzeniem narządów ruchu. Przyspieszy rehabilitację po kontuzji oraz pomoże przy nawracających skurczach mięśni.

masaż

 

Jak wygląda masaż leczniczy w domu?

Masaże lecznicze wykonywane w domu są o tyle komfortowe, że pacjent nie musi nigdzie wychodzić, a fizjoterapeuta wraz z potrzebnym sprzętem, przyjedzie pod wskazany adres. Domowe wizyty są skierowane przede wszystkim do osób, które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach lub mieszkają zbyt daleko od gabinetu. Często to jedyny sposób na skorzystanie z usług fizjoterapeuty u osób, które borykają się poważnym bólem kręgosłupa czy mięśni.

Wizyta domowa fizjoterapeuty nie różni się od tradycyjnej. Specjalista przeprowadzi dokładny wywiad, zapyta o wcześniejsze choroby i wszystkie dolegliwości, a następnie przystąpi do własnych badań. Dzięki temu określi problem i będzie mógł przystąpić do masażu leczniczego, uciskając te miejsca, które wymagają najwięcej uwagi.

Masaż leczniczy w domu – udogodnienia dla pacjenta

Domowe wizyty fizjoterapeuty to ogromne udogodnienie dla osób mających problem z samodzielnym poruszaniem się, jak i dla tych, którzy nie lubią marnować czasu na dojazdy do gabinetu. Usługa jest w przystępnej cenie i nie zmienia się w zależności od problemu. Pacjenci mogą również liczyć na porady dotyczące zdrowego odżywiania oraz dodatkowych ćwiczeń wzmacniających. Mieszkańcy Wrocławia mogą liczyć na usługi Global Therapy.