Moda na zerówki w XXI wieku

Ci, którzy na co dzień mierzą się z wadą wzroku wiedzą, jak potrafi ona utrudnić życie. Zamazane i niewyraźnie obrazy przed oczyma, to w końcu całkiem spory dyskomfort.

Konsekwencje szwankującego wzroku na szczęście da się niwelować – poprzez soczewki kontaktowe lub tradycyjne okulary. Te ostatnie są jednak, a przynajmniej do pewnego czasu były – niechętnie wybierane. Większość osób uznawała je bowiem za coś, co nie dodaje im uroku. Do czasu.

Moda na zerówki w XXI wieku

Jakiś czas temu w trendach modowych, które zahaczają o biżuterię, dodatki i akcesoria znalazły się okulary zerówki. Od tego momentu wszystko się zmieniło. Trend, który wylansował zerówki sprawił bowiem, że właściciele okularów korekcyjnych przestali się ich wstydzić. Stanowisko wobec okularów zmieniło się, kiedy zaczęły być modne. Kiedy ludzie zaczęli kupować pary nie mające związku z niwelowaniem żadnej wady, a jedynie pełniące funkcje dekoracyjne.

Ci, którzy nie zmagają się z wadą wzroku, nie wiedzą nawet czym jest krótkowzroczność ani dalekowzroczność, traktują okulary jako pomysł na nowy wizerunek. Możliwość doboru różnych oprawek sprawia, że taki dodatek traktowany jest w kategoriach biżuterii. Ozdoby, która kiedyś kojarzona była wyłącznie z defektem.

salony optyczne szczecin

Zalety okularów zerówek

Zmiana stylu czy dodanie sobie atrakcyjności, to nie jedyne powody dla których warto zainwestować w okulary zerówki. Jeśli spędzamy długie godziny przed komputerem w pracy lub w szkole, nasze oczy bardzo się męczą. Stają się z czasem przekrwione, szczypiące lub piekące.

W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w okulary z powłoką antyrefleksyjną. Do zalet takich powłok należy z pewnością fakt, że nie odbijają one światła, a to oznacza, iż do naszych oczu dociera ono w formie nieprzetworzonej. To powoduje z kolei, że polepsza się kontrast widzenia, a obraz jest bardziej wyrazisty. Dzięki zerówkom antyrefleksyjnym nasze oczy nie męczą się ani podczas pracy na komputerze, ani w trakcie oglądania telewizji. Co więcej, jeśli prowadzimy w nich auto, zapewniamy sobie również większy komfort podróży.

Kiedy zależy nam, by dodatek  w postaci okularów był jednak czymś więcej, niż zwykłym urozmaiceniem naszego wyglądu, nie wybierajmy go w zwykłych sieciówkach.   
optyk szczecin

Gdzie kupić odpowiednie dla siebie okulary?

Niezależnie od tego czy kupujemy okulary korekcyjne czy zerówki, warto wybrać się po nie do profesjonalnego salonu. Długie godziny spędzone przed komputerem, to wystarczający powód ku temu, by zadbać o wzrok w sposób kompleksowy. Okulary z powłoką antyrefleksyjną zatrzymują szkodliwe promienie, nie niszczą i nie męczą naszych oczu. Zerówki w takim wydaniu są więc w stanie nie tylko odmienić nasz wygląd, ale i zadbać o zdrowie. A przy okazji takiej wizyty możemy też poddać się badaniu wzroku – o ile salon do którego się udamy proponuje taką możliwość.

Przykładem takowego, w pełni profesjonalnego miejsca jest choćby manufakturawzroku.pl, a więc Manufaktura Wzroku CONCEPT STORE w Szczecinie. W miejscu tym gama produktów zaczyna się bowiem od okularów klasycznych, a kończy na oprawkach odważnych, a przede wszystkim markowych i oryginalnych. Co więcej, dostępny na miejscu 6 dni w tygodniu specjalista dba o profesjonalne badanie wzroku każdego klienta. Wybierając się do manufakturawzroku.pl bądź innego jemu podobnego salonu, mamy więc pewność, że nie tylko sprawdzimy stan naszych oczu, ale i dobierzemy okulary idealne dla nas – pod każdym względem.