Rodzaje pakietów Medicover – który z nich opłaca się wybrać?

Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś już o prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Pozwalają one uniknąć kolejek do lekarzy specjalistów, nieprzyjemności związanych z niską empatią w stosunku do pacjentów oraz innych bolączek publicznego systemu ochrony zdrowia.

Jednym z wiodących podmiotów w branży indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych jest Medicover zatrudniający w 2021 roku ponad 38 000 pracowników. Jak działają jego usługi? Jak wybrać najlepszy pakiet Medicover dla siebie i gdzie go zrealizować? Odpowiedzi na te pytania poznasz po przeczytaniu poniższego artykułu.

Co to jest Medicover i na jakiej zasadzie funkcjonuje?

Medicover to międzynarodowe przedsiębiorstwo założone w Szwecji, które świadczy usługi z zakresu ochrony zdrowia. Klienci mogą wykupywać w nim indywidualne ubezpieczenie medyczne, które stanowi alternatywę dla zarówno dla niskiej jakości świadczeń NFZ, jak i drogich wizyt prywatnych w gabinetach specjalistów.

Opłacając miesięcznie prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Medicover lub podobnej spółce, zyskujemy dostęp do wachlarza specjalistów na terenie całego kraju. Pacjenci mają z do wyboru zróżnicowane pakiety, wśród których wyszukują ten, który będzie najbardziej odpowiadał ich potrzebom. W skład niektórych pakietów wchodzą prawa do korzystania z wizyt domowych, rehabilitacji i prowadzenia ciąży.

Można wyszczególnić wiele zalet indywidualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Należą do nich:

 • Oszczędność czasu, dzięki możliwości korzystania z usług dobrze zorganizowanych placówek medycznych pozbawionych niekończących się kolejek;
 • Dostęp do regularnych badań profilaktycznych, dzięki którym nie zaskoczy Cię nagła choroba;
 • Efektywność leczenia gwarantowana przez fakt, że pomiędzy wizytami u specjalisty nie ma zbyt długich odstępów a poszczególne jednostki przechowują wyniki Twoich badań w tym samym systemie;

Jakie rodzaje pakietów oferuje Medicover?

W Medicover możesz objąć ubezpieczeniem zdrowotnym zarówno siebie, jak i swoich bliskich. Po wybraniu jednego z pakietów na stronie ubezpieczyciela, możesz łatwo zaobserwować, jak będzie zmieniał się jego koszt po dodaniu drugiej osoby lub dziecka poniżej drugiego roku życia. A skoro już mowa o pakietach, z pewnością chciałbyś poznać niektóre z nich!

Pakiet Classic

Klasyczny pakiet Medicover daje Ci dostęp do całodobowej infolinii Hot Line Medicover, porad telemedycznych przez telefon oraz konsultacji z lekarzem jeszcze tego samego dnia w ramach usługi Medicover Express. W ramach tego pakietu możesz zwrócić się do lekarzy reprezentujących 22 specjalności:

 • Lekarza medycyny rodzinnej;
 • Internisty;
 • Pediatry;
 • Dermatologa;
 • Ginekologa;
 • Okulisty;
 • Lekarza medycyny podróży;
 • Chirurga ogólnego;
 • Kardiologa;
 • Laryngologa;
 • Neurologa;
 • Ortopedy;
 • I urologa.

Pakiet Classic zapewnia także dostęp do badań i zabiegów ambulatoryjnych takich jak pobieranie krwi czy zaszycie rany, przeglądu stomatologicznego i szczepień przeciwko grypie.

Pakiet Standard

W nieco bardziej okrojonym pakiecie standard możesz ograniczyć się do 10 lekarzy specjalistów. Należą do nich internista, pediatra, lekarz medycyny rodzinnej, dermatolog, ginekolog, okulista i lekarz medycyny podróży. Ilość dostępnych zabiegów ambulatoryjnych jest ograniczona.

Pakiet Medium

Dzięki pakietowi medium skorzystasz z opieki aż 35 specjalistów. Dołączy do nich chirurg naczyniowy, chirurg onkolog, diabetolog, hematolog, lekarz chorób zakaźnych, hepatolog, nefrolog, onkolog oraz ginekolog-onkolog. Będziesz w stanie zamówić do dwóch wizyt domowych i skorzystasz z 340 rodzajów badań laboratoryjnych.

Gdzie można zrealizować ubezpieczenie Medicover?

Listę placówek współpracujących z Medicover znajdziesz na stronie www.medicover.pl/placowki. Informacja o możliwości skorzystania z ubezpieczenia powinna znajdować się także na stronie przychodni, do której planujesz się wybrać. W nagłych przypadkach pacjenci mogą dzwonić na całodobową infolinię medyczną Medicover pod numer 500 900 999, gdzie uzyskają informacje na temat najbliższej placówki i doraźną pomoc.

Postępowanie dyscyplinarne obrona lekarza (2)

Pochodzisz z województwa dolnośląskiego i zastanawiasz się, czy również poza Wrocławiem znajdują się placówki medyczne respektujące ubezpieczenie Medicover? Jelenia Góra to właściwy adres! By w ramach swojego pakietu skorzystać z konsultacji ze specjalistami, udaj się do Centrum Medycznego Zaborze.

Centrum działa nieprzerwanie od 1999 roku, stale unowocześniając swoje wyposażenie. W jego ramach znajdziesz przychodnie POZ i gabinety aż 60 lekarzy specjalistów. Oprócz ubezpieczenia Medicover w Centrum Medycznym Zabobrze zrealizujesz także pakiety Luxmed i Polmed.