Skuteczne sposoby na trądzik, czyli jak radzić sobie z wypryskami?

Trądzik to zmora nie tylko osób w okresie dojrzewania, ale także dorosłych. Nieestetyczne wypryski pojawiają się często bardzo nieoczekiwanie i oczywiście w najmniej odpowiednim momencie. Są bolesne i prezentują się bardzo nieatracyjnie, dlatego mają ogromny wpływ na pewność siebie oraz dobre samopoczucie. Jak skutecznie walczyć z trądzikiem, który prześladuje Cię od lat? Co zrobić, aby pozbyć się problemu i właściwie jaka jest jego przyczyna? Sprawdź poniższy artykuł, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat wyprysków skórnych oraz skutecznych metod na walkę z uciążliwym trądzikiem.

Przyczyny powstawania trądziku i jego rodzaje

Trądzik może przyjmować różne formy. U jednych pojawiają się przede wszystkim zaskórniki, czyli małe punkciki w kolorze białym lub czarnym (te drugie nazywane są wągrami). Choć są one niewielkie, to niestety mocno rzucają się w oczy i są widoczne z daleka. Ponadto mają wpływ na fakturę skóry, jej gładkość oraz jednolity kolor. Jest to najmniej inwazyjna forma trądziku. Gdy przybiera on na sile, to na twarzy pojawiają się grudki oraz krostki, które są czerwone i powstają wskutek stanu zapalnego gruczołów łojowych. Często są dość bolesne. Jeśli w momencie pojawienia się krost, nie zostaną podjęte odpowiednie kroki leczenia, to stan zapalny będzie się rozwijał i dojdzie do zakażenia głębszych warstw skóry. Wtedy zaczną pojawiać się wypukłe krosty różnych rozmiarów, często z białawą końcówką i wypełnione ropą. Są one bardzo bolesne i jeśli sięgają do bardzo głębokich warstw skóry, to mogą zostawić nieestetyczne blizny na całe życie.

Przyczyn powstawania tych wszystkich zmian skóry jest wiele. Trądzik ma wiele rodzajów, wśród których jest między innymi trądzik młodzieńczy. Występuje on u osób w okresie dojrzewania i jest związany ze zmianami hormonalnymi. W przypadku trądziku u dorosłych sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Może on mieć różne formy, a dokładna przyczyna jego powstawania nie jest znana. Część specjalistów uważa, że może być to stres, ponieważ z tego powodu skóra bardziej się przetłuszcza, a pory zatykają się. Inni z kolei uważają, że mogą to być problemy hormonalne, skłonności dziedziczne lub wiele innych przyczyn, które trudno jednoznacznie zdefiniować. Wiadomo jednak, że trądzik jest ściśle związany z zapaleniem gruczołów łojowych i nieleczony dotyka głębokie partie skóry, dlatego warto jak najszybciej poddać się odpowiedniej terapii.

Zabiegi, które pozwolą zyskać Ci przewagę w walce z trądzikiem

Leczenie trądziku domowymi sposobami rzadko kiedy daje oczekiwane rezultaty. Odpowiednia pielęgnacja oczywiście jest bardzo istotna, jednak rzadko kiedy udaje się, aby była ona jednym działaniem, które pozwoli osiągnąć pełen sukces. Najczęściej należy łączyć ją z innymi profesjonalnymi zabiegami w gabinecie kosmetycznym, takimi jak dogłębne oczyszczanie, peelingi oraz maski i wiele, wiele innych specjalistycznych zabiegów, które należy wykonywać w odpowiedni sposób i z użyciem bardzo silnych produktów. Wpływ na skuteczność zabiegów ma stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, suplementów diety zaleconych przez kosmetyczkę oraz dieta.

Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy oraz przede wszystkim ze skuteczniejszych zabiegów, który może pomóc Ci pozbyć się skutecznie trądziku, jest pHFormula A.C.N.E., czyli bardzo innowacyjny system, który zapobiega powstawaniu trądziku i normalizuje problemy skórne, zaczynając od jej głębokich warstw, czyli od źródła problemu. Zabieg wykonuje się z pomocą specjalnego nośnika, jakim jest PH-DVC™, a także z wykorzystaniem kwasu migdałowego i pirogronowego oraz azeloglicyny. Ta skuteczna terapia to bardzo prosty i nowoczesny sposób na piękną cerę. Pamiętaj jednak, aby tej innowacyjnej kuracji poddawać się tylko w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych, które mają doświadczenie w przeprowadzaniu tego zabiegu.