Detoks z powodu uzależnień

W temacie uzależnień warto poruszyć kwestię terapii. Sam detoks nie wystarczy, jeśli chcemy wyzdrowieć. Odpowiednio dobrane leki i terapia połączone z detoksem dadzą oczekiwany efekt. Dlatego bardzo ważne jest, w każdym rodzaju detoksu, mieć grupę ludzi, która nas wspiera. Samemu często dość ciężko poradzić sobie z tak ogromnym problemem, jakim jest uzależnienie. Jednak podjęcie decyzji o leczeniu to już wielki krok. A rozpoczęcie detoksu oraz terapii i wytrwanie w niej do końca jest naszym kluczem do sukcesu i, co najważniejsze – szansą na powrót do zdrowego trybu życia. Po odpowiedniej motywacji i wystarczająco długim detoksie nasze zasady dotyczące nowego życie umocnią się.

Detoks alkoholowy w Warszawie – detoks.warszawa.pl

Detoks z powodu chorób

W przypadku ciężkiej choroby, która osłabia nasz organizm do tego stopnia, że zmuszeni jesteśmy leżeć w szpitalu, detoks ma za zadanie usunięcie z naszego organizmu wszystkich wirusów, bakterii i innych szkodliwych substancji. Gdy jesteśmy chorzy i pozostajemy w domu, detoks tym bardziej nam się przyda i najczęściej to my będziemy ustalać go sami. Warto go przestrzegać, zwłaszcza, że nie zostaną nam zarzucone żadne produkty, których najzwyczajniej w świecie nie lubimy. Detoks przeprowadzany z powodu jakiejś choroby musi być bardziej dopracowany. W wypadku dodatkowego osłabienia organizmu trzeba wzbogacić dietę o dodatkową porcję witamin. Najlepiej, gdy są to witaminy podawane w naturalnych pokarmach.

Detoks w szpitalach

Detoks w szpitalu zwykle tyczy się leczenia ciężkich uzależnień. Podawanie płynów, oczywiście obok odpowiedniej diety, również jest formą detoksu. Usuwają one wszystkie szkodliwe substancje oraz powodują, że w organizmie jest więcej witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mówiąc o detoksie chodzi przede wszystkim o podaniu kroplówek, odpowiedniej diecie, która w pełni pokrywa się z zapotrzebowaniem chorego.

Detoks jako forma diety

Dietę tak naprawdę każdy ma inną. W każdej zawieramy to, co jest nam najbardziej potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Jest to mieszanka naszych ulubionych smaków, potraw, przyzwyczajeń i potrzeb. Warto jednak czasami zastanowić się nad tym, czy nasze przyzwyczajenia są odpowiednie do naszego stanu zdrowia, czy potrawy przyrządzane są w sposób najzdrowszy i czy jakiekolwiek dodatki do naszej oczyszczającej diety nie szkodzą nam. Nie wolno, w trakcie detoksu, zapomnieć o wodzie, najlepiej średniozmineralizowanej. Jest ona odpowiednio nasycona i nie będzie na pewno wpływa na nasz organizm negatywnie.

Koniec detoksu

Dieta oczyszczająca kończy się nie tylko w momencie poprawienia się stanu i funkcjonowania organizmu. Ważne jest, byśmy nabrali zdrowych przyzwyczajeń związanych ze zdrowym odżywianiem i nie odstępowali od diety, która nam pomaga. Stare nawyki, o których już powoli zapominamy, zamieńmy na nowe, zdrowsze. Wielką pomocą i wsparciem okażą się bliscy, którzy również mają za sobą detoks lub są w jego trakcie.