Sport to zdrowie – idź na rower!

Watro wspomnieć, że rowery miejskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem na rynku polskim. Jednak zazwyczaj zakupywane są rowery zagranicznych marek. Rower miejski musi być przede wszystkim porządny. Jeżeli chcemy zakupi odpowiednio dobrą i wytrzymałą maszynę, która dodatkowo posłuży nam na wiele lat, zazwyczaj ulegamy sugestii blogów internetowych lub naszych znajomych. Jednak warto pamiętać o tym, że polskie marki sportowe są równie dobre, co zagraniczne. Wystarczy wymienić firmę Accent. Firma ta posiada różne typy rowerów, w tym także miejskie.

Warto również wspomnieć o firmie z Ostrowa Wielkopolskiego – Burghardt. Marka ta produkuje rowery miejskie, których cena zazwyczaj nie przekracza 1000zł. Z kolei firma Embassy, pochodząca z Warszawy może wykonać dla nas rower na specjalne zamówienie. Dobrze znaną firmą jest Kross i Le Grand (część firmy Kross). Ilość polskich producentów rowerowych jest znacznie większa, jednak nie wszystkie zajmują się produkcją rowerów miejskich. Niektóre marki działają także poza granicami Polski.

Przegląd oferty i wybór odpowiedniego roweru

Wybranie dobrego i właściwego dla nas roweru składa się z paru procesów. Musimy bowiem mieć rozeznanie, jeżeli chodzi o firmy i sposób produkcji rowerów. Dodatkowo, powinniśmy wiedzieć, jaki rower będzie dla nas najlepszy.

Ważna jest jego waga, wygięcie ramy, typ siodełka czy kierownicy. Musimy posiadać tę podstawową wiedzę, jeśli chcemy zakupić dobrej jakości sprzęt.

Poza tym, na dokonanie wyboru składa się wiele czynników. Ważne jest to, czy znamy się choć trochę na typach i rodzajach rowerów miejskich. Odpowiedni rower to taki, który zachwyca jakością i gwarantuje nam komfort w czasie jazdy. Na konkretną firmę i model roweru powinniśmy zdecydować się po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy na temat rowerów miejskich.

Korba roweru

Czym się charakteryzują?

Każdy miłośnik rowerów wie, czym charakteryzują się rowery miejskie i czym różnią się od innych typów rowerów. Rower miejski zazwyczaj ma koła, których rozmiar wynosi 28 cali.

Dzięki temu, przy zmianie roweru nie musimy przyzwyczajać się do nowych parametrów. Ponadto, rower miejski może mieć wiele dodatków, które czasami powodują dodatkowe obciążenie roweru. Są to przede wszystkim koszyki rowerowe, w których często umieszczamy zakupy lub inne przedmioty. Bagażnik z tyłu również stanowi wolne miejsce. Rower tego typu nie jest rowerem sportowym, więc możliwe jest umieszczenie różnych elementów z tyłu i z przodu.

Gdzie możemy je zakupić?

W dzisiejszych czasach, dokonanie zakupów może odbyć się na różne sposoby. Najbardziej popularny sposób to udanie się osobiście do sklepu i dokonanie zakupu roweru. Rowery miejskie znajdują się w dobrych sklepach sportowych lub rowerowych. Często także możemy natknąć się na sklep firmowy. Równie często wiele osób decyduje się na zakup internetowy. Jednak przy obu typach zakupu ważne jest, byśmy wiedzieli jaki rower chcemy zakupić.