Jakie środki stosuje się do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych?

Środki do dezynfekcji takie jak Incidin czy Velox są preparatami, kóre sprawdzają się podczas dezynfekcji narzędzi stomatologicznych bez konieczności wykorzystania dodatkowych aktywatorów. Środki do dezynfekcji mogą być stosowane poprzez zanurzenie narzędzi stomatologicznych w produkcie lub z wykorzystaniem myjki ultradźwiękowej. Produkty takie ja Incidin czy Velox nie wymagają dodatkowego rozcieńczania – są od razu gotowa do użycia. Środki do dezynfekcji narzędzi chirurgicznych bądź stomatologicznych umożliwiają pozbycie się zarówno bakterii, grzybów, pleśni, wirusów oraz wszelkich innych nieorganicznych zanieczyszczeń. Stosowanie środków dezynfekujących jest nie tylko ważne dla zdrowia i życia pacjenta. Korzystając z nich specjaliści, mają pewność co do zachowania higieny pracy, czystości i odpowiednich warunków, które nie będą stanowiły zagrożenia odnośnie zachorowań.

Jakie składniki zawierają środki do dezynfekcji?

Środki do dezynfekcji mogą posiadać różnorodne składy w zależności od danego producenta. Główną substancją w przypadku środka Incidin jest etanol, jednak produkt ten posiada dodatkowe substancje. Etanol posiada pełne działanie mikrobójcze, przez co wykorzystanie preparatu jakim jest Incidin jest całkowicie skutecznie. Wykorzystując ten preparat do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych pozbędziemy się zarówno bakterii jak i grzybów, prątków czy wirusów. Preparat ten jest jednocześnie przyjazny dla skóry, zawiera dodatkowe produkty pielęgnujące takie jak witamina E, oraz jest bezzapachowy, co sprawia, że  korzystanie z niego jest niezwykle wygodne i komfortowe.

W przypadku środka stosowanego do dezynfekcji Velox działanie bakteriobójcze zapewnia nam kombinacja składników aktywnych w tym poliamin. Produkt ten nie posiada toksycznych aldehydów, chlory oraz jego skutecznie działanie nie wymaga aktywatora. Velox jest skuteczny w zakresie usuwania patogenów takich jak prątki, bakterie, grzyby, pleśnie, wirusy. Jego działanie jest jednocześnie bardzo mocne, ale składniki wykorzystane do produkcji są na tyle delikatne, że środek ten z powodzeniem może być stosowany do dezynfekcji narzędzi stomatologicznych przeznaczonych do pracy z dziećmi. Odpowiednio dobrany preparat sprawi, że dezynfekcji narzędzi stomatologicznych będzie niezwykle efektywna i zapewni specjalistom stosowne przygotowanie do pracy z  pacjentami.

Gdzie mogą być stosowane środki do dezynfekcji?

środki do dezynfekcji narzędzi stomatologicznychŚrodki do dezynfekcji takie jak Incidin czy Velox mogą być regularne stosowne w szpitalach, klinkach, w salonach kosmetycznych, w gabinetach weterynaryjnych, a także w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy w transporcie. Wykorzystując preparaty, zapewniamy bezpieczeństwo całego personelu, pacjentów, przez co możemy skutecznie kontrolować zakażenia. Warto również wiedzieć, że środki takie jak Incidin czy Velox są całkowicie bezpieczne dla wszelkich materiałów, dlatego z powodzeniem mogą być one stosowane w przemyśle, bez obaw o uszkodzenie czy zniszczenie produktów.

Ponadto producenci tacy jak Incidin czy Velox oferują w swoim asortymencie szeroki wybór różnorodnych produktów, które mogą zostać wykorzystane również do dezynfekcji dłoni, podług szafek, stołów operacyjnych, oświetlenia stomatologicznego, a nawet do dezynfekcji wnętrza karetek. Tak szeroki wybór produktów sprawia, że środki takie jak Incidin czy Velox są chętnie stosowane przez specjalistów. Preparaty gwarantują nam efektywne pozbycie się wszelkich bakterii, wirusów oraz innych szkodliwych patogenów co gwarantuje bezpieczeństwo i maksymalną higienę podczas wykonywania pracy. Szybki czas działania i wysoka skuteczność sprawiają, że sterylizacja „na zimno” staje się coraz popularniejsza w całej Polsce jak i na świecie.