Kim jest seksuolog?

Seksuolog jest lekarzem, którego profesja obejmuje zakres wszystkich problemów związanych z życiem płciowym. Jest to specjalista w dziedzinie życia intymnego i aktywności seksualnej u człowieka. Warto się do niego wybrać w przypadku jakichkolwiek problemów. Dla wielu ludzi jednak taka wizyta wiąże się z ogromnym wstydem, ponieważ dotyczy najbardziej intymnych sfer naszego ciała oraz psychiki. Należy więc przełamać wstyd, ponieważ nieudane życie erotyczne z powodu różnych problemów może nam znacznie utrudniać życie i powodować pogarszające się relacje z partnerem. Seksuolog zajmuje się sprawami dotyczącymi zarówno sfery fizycznej jak i psychicznej. Jest to lekarz, którego rady wpłyną na jakość naszego życia erotycznego. Ponadto, żeby zostać seksuologiem, należy zdobyć tytuł lekarza medycyny w zakresie ginekologii, psychiatrii lub urologii. Po więcej informacji zapraszamy pod adres http://anna-rekel.pl.

Kiedy go odwiedzić?

anna rekel logoSeksuologa można odwiedzić przede wszystkim przed odbyciem pierwszego stosunku. Lekarz ów zna się bowiem na wszystkich metodach antykoncepcji, doradzi nam jak przygotować się do tego wydarzenia psychicznie. Jeżeli chodzi o kobiety, powinny się one wybrać do seksuologa w przypadku, gdy ich stosunki seksualne są bolesne. Istnieje również wiele innych powodów, przez które powinnyśmy odwiedzić seksuologa. Jest to na przykład brak orgazmu, niemożność odbycia stosunku przez przypadłość zwaną pochwicą, lub znacznie zaburzony popęd seksualny. Jeżeli jest on znacznie obniżony lub wzmożony, wizyta u specjalisty będzie konieczna. Natomiast w przypadku mężczyzn, owego specjalistę koniecznie trzeba odwiedzić, jeżeli występują problemy z osiągnięciem erekcji, z przedwczesnym lub znikomym wytryskiem, a także w przypadku zaburzeń popędu seksualnego.

Seksuologa mogą odwiedzić także osoby, które nie odczuwają przyjemności ze współżycia, lub mają problem z identyfikacją własnej seksualności czy orientacji. Ewentualnie, jeżeli są to osoby, które nie akceptują swojej orientacji seksualnej, także otrzymają trafną diagnozę i zalecenia od seksuologa.

Co to znaczy, że lekarz seksuolog da nam pełną radę?

Seksuolog jest bardzo wykształconym lekarzem. Udziela on rad nie tylko w zakresie chorób lub przypadłości fizycznych ale też zajmuje się naszą psychiką. Musi więc on posiadać odpowiednia wiedzę i doświadczenie. Żeby zostać seksuologiem, musimy uzyskać tytuł lekarza medycyny z trzech różnych zakresów. Jest to urologia, ginekologia oraz psychiatria. Wiedza seksuologa bowiem musi być kompletna, żeby mógł on udzielić nam pełnej rady.

Jakie są efekty z wizyty u seksuologa?

Dzięki wizycie lub regularnym wizytom u seksuologa możemy otrzymać trafną diagnozę, warto skierować kroki do specjalisty. Ponadto, niekiedy konieczna jest psychoterapia, na którą może nas wysłać seksuolog. Często również możemy otrzymać leki, które pomogą nam w naszych przypadłościach. Najczęściej są to leki hormonalne. Seksuolog może nam także udzielić wielu wskazówek dotyczących technik współżycia.