Wszystko, co musisz wiedzieć o opasce na żołądek

Chirurgia oraz jej specjalizacje – w tym leczenie otyłości – jest ciągle dopracowywana. Obecnie możemy korzystać z różnorakich zabiegów, jakie proponują nam specjaliści. Zabieg nałożenia opaski na żołądek jest dość skomplikowany, jednak gwarantuje on nam szybkie pozbycie się problemu, jakim jest nadmierna otyłość. Jeżeli chodzi o jakikolwiek efekty uboczne tego zabiegu, warto wiedzieć jedynie, że opaska taka nie może zostawać na naszym żołądku zbyt długo, ze względu na możliwość wrośnięcia w ścianki zewnętrzne żołądka. Ważne jest więc pilnowanie terminów, które ustalane są przez lekarzy specjalistów. Opaski takie tworzone są najczęściej z silikonu, który nie szkodzi naszym tkankom. Konieczne jest jednak obserwowanie stanu pacjenta oraz ewentualne korygowanie wszystkich niepożądanych efektów. Znaczna większość pacjentów jednak chwali sobie ten typ zabiegu – należy on bowiem do najpopularniejszych.

 

Wszycie opaski na żołądek jako jedyny krok do wyzdrowienia?

Wszyscy, którzy poddają się zabiegom chirurgicznym mającym za zadanie wyleczenie otyłości, są bardzo dokładnie informowani przez chirurgów, w jaki sposób należy postępować, by całkowicie wyleczyć się z choroby. Opaska na żołądku jest najważniejszym momentem leczenia, jednak nie jedynym. Tak więc, pacjenci muszą bezwzględnie przestrzegać wszystkich zasad oraz stosować się do każdej pojedynczej rady chirurgów po to, by móc szybciej i skuteczniej pokonać swój problem. Leczenie otyłości to proces, na który składa się parę czynników. Na przykład, pacjent musi ograniczyć ilość przyjmowanych dziennie pokarmów. Dodatkowo, konieczna jest aktywność fizyczna, przyjmowanie specjalnie przepisanych środków farmakologicznych i przestrzeganie diety. Odchudzanie się, zwłaszcza w przypadku nadmiernej otyłości, jest bardzo wymagającym i długim procesem. Składa się na niego wiele czynności, co powoduje, że samo założenie opaski jest momentem kulminacyjnym całego procesu leczenia.

 

Kto i kiedy może poddać się takiemu zabiegowi?

Osoby, którym grozi poważne niebezpieczeństwo związane z chorowaniem na przewlekłą otyłość, koniecznie muszą poddać się jednej z wybranych operacji. Zabieg taki najczęściej jest dobierany indywidualnie do pacjenta przez lekarza. Ludzie, którzy od lat chorują na nadmierną otyłość, koniecznie muszą poddać się jednemu z istniejących zabiegów. To, kiedy odbędzie się dana operacja, zależy od postępów w leczeniu oraz wytypowaniu przez lekarza odpowiedniego typu. Opaska na żołądek stanowi jeden z najbardziej popularnych rozwiązań dla osób otyłych (po więcej informacji na temat chirurgicznego leczenia otyłości zachęcamy zapoznanie się z materiałem dostępnym na stronie http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/chirurgia-laparoskopowa-i-leczenie-otylosci-3d,128.htm Nie każdy może poddać się operacji – ważne jest to, by pacjent nie był podatny na jakiekolwiek istniejące przeciwwskazania. Dodatkowo, musi on przejść wszelkie wymagane badania, które pozwolą lekarzom stwierdzić, czy jego stan i organizm są gotowe na wprowadzenie tak dużych zmian w życie danego pacjenta. Podanie się zabiegowi wszycia opaski na żołądek, jest bowiem typem zmiany, jaka zostaje z pacjentem przez całe życie.