Wszystko na temat wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego

Długie leczenie po wypadku bywa niezwykle uciążliwe i nie należy do najprzyjemniejszych. Podobnie ma się sprawa opieki nad osobami starszymi, o której coraz częściej musimy myśleć. Nie da się ukryć, społeczeństwo starzeje się, a zapewnienie odpowiedniej opieki bliskim jest nie tylko wygodne, ale i przyjemne zarówno dla nas, jak i dla nich. Niestety, przebywanie w szpitalach czy specjalistycznych ośrodkach rehabilitacji nie zawsze jest możliwe. Nie każdego stać też na zakup własnego sprzętu, który w wielu przypadkach jest niezbędny w drodze do zdrowia. Naprzeciw wszystkim potrzebującym wychodzą wypożyczalnie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, dzięki którym wynajmiesz potrzebny Ci sprzęt dokładnie na taki okres, w jakim będziesz go potrzebować. To doskonałe rozwiązanie oszczędzające nie tylko pieniądze, ale również czas i kłopot z późniejszym przechowywaniem takich urządzeń. Co znajdziemy w ofercie niemalże każdej wypożyczalni?

Sprzęt na problemy z oddychaniem

Konieczność nieustannego przebywania pod aparaturą tlenową bywa jednym z powodów, dla których pacjenci trzymani są na oddziałach szpitalnych. Odbija się to źle na ich psychice i bywa bardzo kosztowne dla rodziny. Na szczęście istnieje sposób, by takie urządzenie zamontować również w domu. Wiele wypożyczalni sprzętu medycznego ma w swojej ofercie koncentratory tlenu, zarówno te stacjonarne jak i w formie przenośnego plecaka, który można zabrać na spacer. Znaczna poprawa komfortu życia wcale nie musi być kosztowna – w wypożyczalni płacisz za każdy dzień wynajęcia sprzętu, a przy długoterminowym wypożyczeniu jest duża szansa na zniżki. Wcale nie musisz inwestować w sprzęt, który będzie Ci wadził gdy przestaniesz go używać. Najwyższej jakości aparatura dostępna w większości punktów zajmujących się wypożyczaniem z powodzeniem zapewni Ci wymaganą opiekę.

Na problemy z chodzeniem – wózek inwalidzki i kule medyczne

Bardzo częstymi gośćmi wypożyczalni sprzętu medycznego są również osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą swobodnie poruszać się o własnych siłach. Wszelkiego rodzaju chodziki, wózki inwalidzkie, ortezy czy kule są w takim wypadku niezastąpione. Często jest jednak tak, iż osoba nie jest skazana na korzystanie ze sprzętu wspierającego przez całe życie. Wypożyczalnia jest wtedy najlepszą opcją, oferując szeroki wybór akcesoriów najlepszych marek medycznych. Korzystaj ze sprzętu tyle czasu, ile jest to konieczne, a następnie zwróć, ureguluj płatności i zapomnij, że kiedykolwiek były Ci potrzebne. W końcu nikt nie planuje rozpamiętywać starych ran.

wózki inwalidzkie

Jeśli mieszkasz na terenie Wrocławia (lub w okolicach) serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą wypożyczalni http://rehabi-rehabi.pl

Wyposażenie domu

Wypożyczalnie sprzętu medycznego to również dostęp do wszelkiego rodzaju wyposażenia domu dla osób, które na korzystanie z udogodnień skazane są nieustannie. Łóżka, materace, podnośniki, a nawet specjalistyczne misy do mycia głowy osób leżących. Opieka nad osobami starszymi lub schorowanymi jest trudna, jednak pobyt w szpitalu w tym okresie nie zawsze jest opcją. W takim wypadku warto wyposażyć się tymczasowo w specjalistyczne łóżko szpitalne, które ułatwi Ci pracę oraz przyniesie tak bardzo potrzebny komfort choremu. Najwyższej jakości materace zapobiegną odleżynom, jeśli Twój podopieczny jest skazany na pozycję leżącą przez dłużej niż kilka dni. Wypożyczalnia to jedyny dobry sposób na pozyskanie tego typu udogodnień bez konieczności wydawania nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Choroba nie jest najprzyjemniejszą częścią życia. Korzystając z wypożyczalni sprzętu medycznego stawiasz się jednak w lepszej sytuacji i możesz w komforcie doprowadzić siebie lub najbliższych do pełni zdrowia i sił.