Dlaczego warto rozpocząć przygodę z treningami z trenerem personalnym?

Ćwiczenia wykonywane na siłowni stają się niezwykle popularną formą aktywności fizycznej podejmowaną przez osoby w różnym wieku. Jednakże nie każdy potrafi samodzielnie przygotować swój plan treningowy, którego realizacja faktycznie przyniesie zamierzony efekt. Wiele osób, zwłaszcza początkujących, nie wie również w jaki sposób korzystać ze specjalistycznego sprzętu, jaki znajdzie na siłowni. Dlatego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego.

Bezpieczeństwo podczas wizyty na siłowni jest najważniejsze. Pomimo tego, że na każdej specjalistycznej maszynie treningowej znajduje się dokładna instrukcja, w jaki sposób z niej korzystać, wiele osób robi to błędnie. Dlatego też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem na siłowni, powinny skorzystać z pomocy profesjonalisty. Dzięki temu nie tylko nauczą się poprawnie wykonywać ćwiczenia, ale przede wszystkim otrzymają pełny plan treningowy, dietę oraz motywację do codziennych treningów.

Rola trenera personalnego podczas treningu

Pomimo tego, że korzystanie z usług trenera personalnego jest znacznie bardziej kosztowne niż zakup zwykłego karnetu na siłownię, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Nic w tym dziwnego, ponieważ trener personalny to osoba, która pomoże ułożyć indywidualny plan treningowy, dopasowany do potrzeb i możliwości swojego podopiecznego.

Trener personalny podczas układania planu treningowego bierze pod uwagę nie tylko takie aspekty jak płeć czy wiek ćwiczącego, ale przede wszystkim jego stopień zaawansowania, a nawet możliwości treningowe w przeciągu całego tygodnia. Rola trenera personalnego nie kończy się jednak tylko na ułożeniu planu – do jego zadań należy również prowadzenie treningu, aby wszystkie ćwiczenia zostały prawidłowo wykonane. Oprócz tego konieczność stawienia się na umówioną godzinę treningu sprawia, że osoby, które korzystają z jego usług mają większą motywację do regularnych ćwiczeń i wizyt na siłowni.ćwiczenia z trenerem osobistym

Trener personalny na siłowni – bezpieczeństwo i duże efekty

Pojawiając się pierwszy raz na siłowni, trudno oczekiwać, że każdy będzie wiedział do czego służą poszczególne strefy, a co dopiero posiadać umiejętność poprawnego wykonywania ćwiczeń czy zrozumieć sposób działania maszyn. Początkujący najczęściej swoje kroki kierują w pierwszej kolejności na bieżnię lub rowerek. Trener personalny nie tylko wyjaśni w jaki sposób działają poszczególne maszyny do ćwiczeń, ale również pokaże jak poprawnie i przede wszystkim bezpiecznie wykonywać sekwencje ruchu.

Bezpieczeństwo na siłowni podczas wykonywania ćwiczeń jest niezwykle ważne – nawet nie jeśli zdecydujemy się na treningi typowo siłowe, niewykorzystujące maszyn. Do zadań trenera personalnego należy również zaprezentowanie sekwencji ćwiczeń, które można wykonać samodzielnie w sekcji siłowej z hantlami i innymi akcesoriami do ćwiczeń.

Z racji tego, że trenerzy personalni nie zajmują się tylko jednym rodzajem ćwiczeń, bez problemu można znaleźć osobę, która dostosuje trening do naszych preferencji, a jednocześnie zadba o odpowiednią kontrolę oddechu. W ten sposób po każdej wizycie będzie można zaobserwować widoczne efekty, a także nie stracić motywacji do dalszego podążania za wymarzoną sylwetką.

trening indywidualny z trenerem personalnym

Dlaczego warto rozpocząć przygodę z trenerem personalnym?

Zastanawiając się czy warto rozpocząć przygodę z trenerem personalnym warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest cel ćwiczeń. Jeśli pragniemy poprawnie wykonywać wszystkie ćwiczenia, zadbać o swoje ciało i wysmuklić sylwetkę – warto skorzystać z pomocy specjalisty. Odpowiednia strategia ćwiczeń ustalona przez trenera personalnego, a także czujne oko, które wskaże wszystkie błędy podczas wykonywania ćwiczeń pozwolą na zadbanie o jakość treningu oraz bezpieczeństwo.

Warto również pamiętać, że trener personalny posiada ogromną wiedzę, którą przekłada na swoją pracę również z osobami z utrudnionym zakresem ruchowym bądź poważniejszymi schorzeniami, które do tej pory utrudniały wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Profesjonalista może wykorzystywać do swojej pracy różne techniki, łącząc je i wprowadzając stopniowo do strategii treningu. Niektórzy trenerzy wykorzystują akcesoria dostępne na siłowni, inni natomiast opierają sekwencje ćwiczeń na ciężarze ciała podopiecznego. Efektem jednak regularnych ćwiczeń pod okiem specjalisty jest poprawa kondycji, wydolności oddechowej oraz wytrzymałości mięśni. Ćwicząc z trenerem personalnym szybko można zauważyć różnicę w postawie i wyglądzie całej sylwetki oraz znaczną poprawę zdrowia i jakości życia.