Esperal – pomoc w leczeniu alkoholizmu

Alkohol spożywamy przy okazji świąt, uroczystości rodzinnych, zabaw z przyjaciółmi. Jeżeli jest to robione z głową nie jest jeszcze tak szkodliwe. Gorzej, kiedy odbywa się zbyt często, kiedy nie umiemy już bawić się bez mocnych trunków. Z czasem możemy stracić kontrolę, szczególnie, jeśli będziemy odreagowywać stres poprzez alkohol. Możemy popaść w alkoholizm. Sytuacja staje się ciężka, lecz są możliwości wyleczenia. Pierwszą z nich może być zastosowanie esperalu. Stanowi bardzo dobry pierwszy krok na drodze do wyleczenia z tej ciężkiej choroby.

Czym właściwie jest esperal?

Esperal jest lekiem, który powinno się stosować jedynie po porozumieniu z lekarzem. Obecnie występuje pod nazwą Anticol oraz Disulfiram WZT. Można nabyć dwa rodzaje tabletek, do połykania lub wszywania pod skórę. Esperal wszywa się pod skórę w okolicach łopatki lub w pośladek. Czynność tą wykonuje chirurg trwa około 30 minut. Sprawdź: wszywki alkoholowe w Warszawie.

Esperal blokuje enzym biorący udział, w metabolizmie alkoholu. Proces ten odbywa się w wątrobie. W przypadku normalnego cyklu etanol zawarty w alkoholu przekształca się w aldehyd octowy. Ten z kolei zostaje zamieniony w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Zastosowanie esperalu powoduje zablokowanie przekształcania się aldehydu w kwas. W związku z tym w organizmie odkłada się sporo aldehydu a to z kolej prowadzi do nieprzyjemnych skutków. Podobnych do zatrucia alkoholem. Składają się na nie:

  • Wymioty
  • Zawroty głowy
  • Zaczerwieniona twarz
  • Pokrzywka
  • Ból głowy
  • Nudności
  • Duszności
  • Pocenie się
  • Tachykardia

Stosowanie esperalu ma na celu spowodowanie przerwania ciągu alkoholowego i niechęć do ponownego spożycia. Nie leczy jednak samego problemu. Leczenie esperal w Katowicach: esperal.katowice.pl

Kolejny krok

Kolejnym krokiem powinno być udanie się na leczenie. Pierwszym jego etapem jest odtrucie organizmu alkoholika. Usunięcie toksyn nagromadzonych w wyniku nadużywania alkoholu. Jego zadaniem jest przywrócenie pacjentowi sił witalnych i równowagi wodnoelektrolitowej. Odtruwanie alkoholowe uzupełnia wypłukana z organizmu mikroelementy. Jest to tak zwany detoks. Ma on również na celu złagodzenie tak zwanego abstynenckiego.

Kolejnym elementem leczenia jest psychoterapia. Odbywa się on pod okiem psychoterapeutów. Najskuteczniejsza psychoterapia prowadzona jest w warunkach stacjonarnych. Leczenie odbywa się w grupach wsparcia lub na zasadzie spotkań indywidualnych. Najważniejszym zadaniem psychoterapii jest utrzymanie pacjenta w trzeźwości i zmiana jego sposobu myślenia o alkoholu. Tylko tak połączone metody dają gwarancję wyleczenia.

Początek jest ważny

Zastosowanie esperalu może być dobrym początkiem walki z alkoholizmem. Pozwoli na przerwanie ciągu alkoholowego. Esperal działa do 12 miesięcy, w tym czasie można przygotować się do przyszłego leczenia. Łatwiej będzie przejść ten trudny proces.