Fale radiowe a medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna i kosmetyka chętnie korzystają z technologicznych rozwiązań, które znaleźć można w specjalnych urządzeniach.

Wszystko po to, aby zabiegi stały się bardziej przyjemne, a ich efekty były zadowalające dla pacjentów i samych lekarzy. Młody, świeży wygląd skóry jest marzeniem wielu – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki wykorzystaniu fal radiowych możliwe jest wykonanie liftingu, bez konieczności użycia skalpela lub długiego czasu rekonwalescencji.

Także usunięcie cellulitu, rozstępów lub zmian skórnych staje realne poprzez zabiegi radiofrekwencji (FR). Szerokie spektrum możliwości wykorzystania tej innowacyjnej technologii jest imponujące. Na czym jednak polega działanie fal radiowych i gdzie można je wykorzystać?

Działanie fal radiowych – na czym polega

Chociaż fale radiowe kojarzyć się mogą z telekomunikacją, trzeba także pamiętać o ich zastosowaniu w medycynie estetycznej. Radiofrekwencja opiera się na energii o częstotliwości w zależności od specyfiki zabiegu oraz samego urządzenia.

Fale radiowe przenikają w głąb skóry, a następnie podgrzewają tkanki. Ma to na celu spiralizację włókien kolagenowych, pobudzając je tym samym do regeneracji i odbudowy. Całość jest jak najbardziej bezpieczna. Jako dodatkową gwarancję uniknięcia ryzyka oparzeń i blizn, stosuje się specjalny krem chłodzący przed przystąpieniem do zabiegu.

Po jego zakończeniu nakładane jest także serum z innowacyjną formułą, podtrzymującą efekt i przyspieszającą pojawienie się efektów. Te są zauważalne niemal po wyjściu z gabinetu. Pełne uczucie młodszej skóry zyskuje się natomiast po ok. 3-5 tygodniach, utrzymując się do nawet kilku miesięcy. Skóra bowiem cały czas pracuje, tworząc nowe tkanki o prawidłowej strukturze.

W czym pomoże zabieg radiofrekwencji

Najczęściej możemy spotkać się z wykorzystaniem zabiegów radiofrekwencji do minimalizacji zmarszczek i modelowaniem owalu twarzy. Działanie specjalnych aparatów zostało opracowane tak, aby nie powodować u pacjentów poczucia dyskomfortu. Dlatego właśnie można go wykorzystać w szerokim spektrum, zwłaszcza podczas zabiegów na twarz, która jak wiadomo, jest bardzo delikatna.

Oprócz ogólnego liftingu pozwala na stosowanie w okolicach oczu i szyi, likwidując zwiotczenia w tych sferach. Opadające policzki, fałdy nosowo-wargowe lub drugi podbródek także można usunąć przy pomocy fal radiowych. Znacznej poprawie ulegają także mięśnie twarzy, łagodząc rysy o wiele bardziej młodsze i co ważne – bez efektu maski.

Działanie fal radiowych, oprócz poprawy ogólnego napięcia skóry, wpływa także na odprężenie mięśni i łagodzenie bólu. Wykorzystywane jest to w urządzeniach jak np. Imperium Med. 400. Wszechstronne zastosowanie pozwala na zyskanie działań terapetycznych w medycynie sportowej i rehabilitacji. Także spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej i rozbudowy mięśni. Radiofrekwencja w tym przypadku odpowiedzialna jest za modelowanie sylwetki, redukcję cellulitu, rozstępów, wpływając na strukturę włókien mięśniowych.

Szereg zastosowań zabiegów RF jest naprawdę spory. Także w ginekologii może być stosowane w trosce o komfort intymnych doznań pacjentek. Aparat Ammos oparty jest na falach radiowych, który używany jest do nieinwazyjnych zabiegów zarówno na zewnętrzne narządy płciowe, jak i ścianki pochwy. Tym samym urządzenie może być stosowane m.in. do:

  • leczenia związanym z nietrzymaniem moczu lub suchości pochwy i pokrewnych,
  • rewitalizacji i uelastycznienia blizn poporodowych,
  • korekty wizualnej warg sromowych,
  • wzmocnienia mięśni dna miednicy.

Zabieg urządzeniem Ammos jest całkowicie bezbolesny, a także gwarantuje natychmiastowy powrót do aktywności, w tym także seksualnej.

medycyna estetyczna

Lifting bez użycia skalpela

Oczywiście wszystkie możliwości wykorzystania radiofrekwencji są bardzo kuszące, ale pojawia się pewna wątpliwość. Jeżeli dochodzi do podgrzania tkanek, a aparat może działać w delikatnych i intymnych strefach ludzkiego ciała, to czy jest bezpieczny?

Jak najbardziej można być spokojnym o ewentualne działania niepożądane. Nie ma konieczności, aby stosować miejscowe znieczulenie lub po zabiegu używać specjalnych opatrunków lub bielizny. Nie ma żadnego czasu rekonwalescencji. Dodatkowym atutem jest umożliwienie stosowania aparatów opartych na falach radiowych przez cały rok. Daje to sporą przewagę nad popularnymi zabiegami laserowymi dzięki zastsowaniu urządzeń do medycyny estetycznej.

Radiofrekwencja jest innowacyjną metodą, której szerokie użycie pozwala pacjentom odzyskać pewność siebie. Odnowa skóry i jej młody wygląd są wyłącznie początkiem efektów, jakie przynoszą te specjalne zabiegi. Najważniejszym jest jednak dostrzeżenie w sobie piękna na nowo.