Zalety ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna lub też medycyna estetyczna części intymnych to stosunkowo młoda, choć zyskująca dużą popularność dziedzina medycyny. To po jej pomoc sięgają kobiety, które z powodu wieku, problemów zdrowotnych, ciąży czy niskiego poczucia własnej wartości z powodu własnych narządów płciowych potrzebują pomocy w poprawie ich wyglądu.

Medycynę estetyczną uważa się zwykle za dziedzinę opartą czysto na wyglądzie, nie wpływającą bezpośrednio na poprawę zdrowia pacjentów. W przypadku ginekologii dostrzega się dziś jednak duży wpływ zabiegów estetycznych na poprawę jakości życia pacjentów. Jakie są jej podstawowe cechy i jakim zabiegom można się poddać w ramach ginekologii estetycznej?

Podstawowe zadania i cechy ginekologii estetycznej

Zabiegi prowadzone w ramach ginekologii estetycznej to nie tylko zabiegi upiększające kobiece strefy intymne, nadając im wyglądu młodych i nienaruszonych, ale przede wszystkim zabiegi poprawiające niejednokrotnie funkcjonalność kobiecych narządów. Upływające lata, trudne porody, a nawet uszkodzenia i wady anatomiczne mogą negatywnie wpływać na prawidłowe działanie damskich narządów płciowych.

W sytuacjach takich kobieta decydująca się na zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, a więc choćby labioplastykę polegającą na poprawie wyglądu i struktury warg sromowych mniejszych i większych, ma szansę nie tylko poczuć się lepiej ze swoim ciałem, ale przede wszystkim żyć w nim bez dyskomfortu.

ginekologia estetyczna

Pierwszym zadaniem ginekologii estetycznej będzie więc poprawa komfortu życia kobiety i umożliwienie jej radości z możliwości własnego ciała bez ograniczeń w jej sferach intymnych. Kolejną cechą ginekologii estetycznej jest niewątpliwie poprawa funkcji fizjologicznych ciała kobiety.

Wraz z wiekiem, szczególnie w okresie menopauzy, wiele kobiet cierpi na suchość pochwy, utratę jej elastyczności czy problemy z nietrzymaniem moczu.Wszystkie można wyeliminować jednak za pomocą zabiegów z obrębu ginekologii plastycznej, która poprawia w tym wypadku funkcjonalność narządów i przywraca ponowną swobodę życia codziennego.

Ostatnią już cechą nie związaną wyłącznie z estetyką narządów płciowych kobiety jest odbudowywanie za pomocą ginekologii estetycznej poporodowych uszkodzeń w obrębie krocza. Niestety, cesarskie cięcie czy nacinanie krocza podczas porodu zdarzają się dość często i w większości przypadków powodują nieatrakcyjne, a często i niewygodne blizny na ciele kobiety, których chęć pozbycia się wcale nie należy do kwestii wstydliwych.

Typowe zabiegi w obrębie ginekologii estetycznej

Wspomniana już labioplastyka, którą wykonuje się bardzo często w przypadku stwierdzenia hipertrofii (przerostu) warg sromowych, to tylko jeden z wielu różnorodnych zabiegów przeprowadzanych w ramach ginekologii estetycznej.

W ramach działań mających na celu poprawę komfortu życia kobiety można wyróżnić jeszcze między innymi hoodoplastykę, czyli plastykę napletka łechtaczki. Zabieg ten ma na celu przede wszystkim zwiększenie satysfakcji seksualnej kobiety, choć oczywiście znacząco wpływa też na wygląd je stref intymnych. Po raz kolejny mamy tu więc podwójny bonus, dzięki któremu życie kobiety staje się pełniejsze.

lekarze

Wśród typowych zabiegów ginekologii estetycznej z pewnością należy wymienić też wszelkie zabiegi związane z plastyką pochwy polegającą na obniżeniu jej ścian czy korekcji krocza po trudnym porodzie lub cesarskim cięciu.

Ostatecznie pominąć nie można oczywiście typowych zabiegów estetycznych, a więc choćby wspomnianej już labioplastyki czy liporedukcji wzgórka łonowego, której celem jest odessanie nadmiaru tłuszczu z okolic intymnych kobiety w celu poprawy ich ogólnego wyglądu. Ginekologia plastyczna jest zdecydowanie wartą uwagi dziedziną medycyny, która choć ma w swoim podłożu potrzeby estetyczne, w rzeczywistości skupia się mocno na poprawie komfortu życia kobiet.

Najwyższej jakości usługi z zakresu ginekologii estetycznej zapewnia zespół lekarzy z Lublina – Centrum Medyczne Sanitas.