Torby z folii biodegradowalnej to nic innego jak reklamówki ekologiczne wielokrotnego użytku. Torby są wykonane w 100% z naturalnego polimeru, co gwarantuje ich jakość i docenianą trwałość. To ekologiczne reklamówki typu market z folii LDPE, MDPE, HDPE o podwyższonej grubości. Dzięki ich szczególnym właściwościom, które zapobiegają rozerwaniu, klienci poszczególnych firm na pewno będą zadowoleni, mogąc dostarczyć zakupy do domu bez nieplanowanych przygód. Na rynku dostępne są również reklamówki ekologiczne z nadrukiem. To idealny sposób na skuteczną reklamę.
Reklamówki biodegradowalne
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stawia na proekologiczne i bezpieczne rozwiązania. Spowodowane jest to przede wszystkim wzrostem świadomości wśród konsumentów. Nie używaj foliowych toreb, lepiej wybierz reklamówki ekologiczne z nadrukiem, które są całkowicie biodegradowalne. Torby z folii biodegradowalnej są dostępne w różnych rozmiarach – wszystko po to, aby móc dopasować je jak najlepiej do indywidualnych potrzeb. Polecamy wybór ekologicznej torby z nadrukiem, jeśli zależy Ci nie tylko na zatrzymaniu stałych klientów, ale również na pozyskaniu nowych. Nadruki na reklamówkach biodegradowalnych są najczęściej wykonywane metodą sitodruku i flexo, dzięki temu zachowują odpowiednią wyrazistość na długo.
Zalety reklamówek biodegradowalnych
Reklamówki ekologiczne z nadrukiem to doskonały sposób na odróżnienie firmy i budowę pozytywnego wizerunku. Postaw na torby biodegradowalne z nadrukiem, a logo Twojej firmy będzie towarzyszyć klientom wszędzie, gdziekolwiek się z taką torbą pojawią. Reklamówki biodegradowalne z nadrukiem są wielokrotnego użytku, więc możesz mieć pewność, że Twoi klienci dostrzegą ich wysoką jakość i nie wyrzucą ich od razu do śmieci. Ponadto torby ekologiczne rozkładają się w 100%, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla sztucznych folii.
Jak to działa?
Torby ekologiczne produkowane są w technologii, w której do polimeru dodaje się substancje przyspieszające jego rozpad, jednak naukowcy już udowodnili, że materiał ten nie ulega rozkładowi w całości i nadal zanieczyszcza środowisko. W założeniu plastik z dodatkami miał przyspieszyć całkowity rozkład materiału w procesie nazywanym oksy-degradacją. Jednak, jak twierdzą naukowcy, użycie terminu “biodegradowalne” jest w tej sytuacji nieuzasadnione. Takie torby nie mogą być w pełni kompostowane. Poza tym naukowcy obawiają się również o skutki recyklingu tego rodzaju plastiku. Ich zdaniem najlepszym sposobem pozbywania się tego typu odpadów jest spalanie lub też kontrolowane składowanie. Miliony plastikowych toreb i opakowań zostało wykonanych z tzw. biodegradowalnych materiałów. Są one regularnie wykorzystywane przez wiodące sieci hipermarketów.
Torby oksy-degradowalne po prostu rozpadają się na malutkie kawałeczki i w tej postaci nadal zanieczyszczają ogólne środowisko. O wiele bardziej na określenie „bio” lub „eko” zasługuje więc plastik biodegradowalny. Jest to tworzywo wyprodukowane ze skrobi lub estrów, czyli substancji pochodzenia naturalnego. Ulega on maksymalnemu rozkładowi i może być kompostowany. Dzięki roślinnemu pochodzeniu surowiec jest całkowicie odnawialny. Produkcja toreb z takich tworzyw jest siedmiokrotnie droższa niż toreb tradycyjnych. Ich rozkład może także trwać lata, jeśli nie będzie sprzyjających do tego warunków, przykładowo dostępu wody i tlenu.
Jakiekolwiek oznaczenie torby jednorazowej, sugerujące jej status eko, nie może usprawiedliwiać jej wyrzucania “byle gdzie”. Co gorsza, można spotkać reklamy, które dla popularyzacji tego nowego typu toreb biodegradowalnych wprost pokazują, że można je wyrzucać bezpośrednio do środowiska naturalnego. Tymczasem taka torba jest tylko częściowo bezpieczniejsza i przecież wizualnie zanieczyszcza nasze otoczenie.